Valeria

Moje jméno je Valeria a narodila jsem se v Bělorusku. Ještě jako dítě jsem se společně s rodiči přestěhovala do Prahy. V Praze jsem také vystudovala uměleckou školu, obor užitá malba a jsem vystudovaný pedagog ve volném čase. Mezi moje úspěchy patří kromě jiného i výhra v několika celostátních a mezinárodních soutěžích.

Mým snem bylo již od prvního stupně Základní školy otevřít vlastní ateliér nebo galerii. V obou případech mi šlo především o podporu mladých a nadějných umělců a pomáhat jim v seberealizaci a uměleckém rozvoji.

Když má člověk velký sen a jde si za ním, tak se mu může splnit, takže i vám. Můj sen o vlastním výtvarném ateliéru se do puntíku splnil, a to i díky celoživotní podpoře mých nejbližších a díky tomu, že jsem vždy věděla, co chci a jaký bude můj další krok. A tak jsem se krůček po krůčku dostala až sem do vysněné Art Generace.

Výjimečnost mého ateliéru spočívá především v tom, že je vedený na principu „vychovávej sám sebe.“ Znamená to myšlenku směru zrozenou na individuálnosti a lišíme se právě tím, že svůj názor na umění nikomu nevnucujeme, ale vyloženě pomáháme seberealizovat se a vyjádřit své emoce na plátno. Studenti pro nás nejsou studenti, ale osobnosti – umělci.

Nejraději mám dětské kurzy. Děti totiž nejsou ovlivněné vnějšími názory a jsou opravdu kreativní. Líbí se mi, jak děti přijdou do ateliéru na kurzy a zpočátku se bojí formátu, barev, štětců a nejsou si jisté. Ale stačí je pouze podpořit, věřit jim a najednou z nich vše opadne a vyjádří všechno na papír. A pro mě je to úžasný pocit, když vidím, jak se zbavují těch bariér, začínají vyjadřovat své pocity, dělají, co je baví a jsou ponořené do svého světa.

Proto se nezastávám názoru, že někdo nemá talent. Jestli někoho baví kreslit, tak už jen to je důkaz o tom, že talent má. Přenáší svoje emoce na plátno a nebojí se toho. My pouze pomáháme pochopit ostatním, co chce student – umělec vyjádřit.

Práci učitele miluji, ale musím s pokorou říct, že je mnohem těžší, než jsem čekala, pokud tedy nechcete být jenom průměrný učitel a chcete toho svým studentům co nejvíce předat, naučit a podpořit je, rozvinout jejich talent. A hlavně ochránit je před ošklivými názory lidí, kteří mnohdy ani nerozumějí umění a nemají pochopení pro jejich jedinečnou tvorbu.